صفحه اصلی > صفحات وب سایت > اخبار دانشگاه 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه جندی شاپور دزفول تشریح‌کرد:

اهداف و برنامه‌های دانشگاه جندی شاپور دزفول در سال 94

دکترمحمدرضا عصاری در گفت‌وگو با خبرنگار علمی و آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، اظهارکرد: در شرایط حاضر در حال تدوین اولین برنامه توسعه 5 ساله دانشگاه که منطبق با برنامه ششم توسعه کشور و بر اساس محورهای برنامه توسعه نظام آموزش عالی و اهداف عالی وزارت علوم هستیم و این برنامه راهبردی دانشگاه برای 5 ساله آینده مدون می‌شود.

  

وی افزود: برنامه سال 94 در همان راستا و منطبق با برنامه توسعه دانشگاه تدوین شده است.

  

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: در حوزه آموزش در سال جاری اصلاح هرم دانشجویی در مقاطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی اجرا خواهد شد تا به نسبت معقول تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و توسعه فضای آموزش برسیم. در برنامه توسعه دانشگاه هدف این است که تعداد 20 تا 25 درصد تعداد دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی و مابقی دانشجویان در مقطع کارشناسی باشد.

  

دکترعصاری تصریح کرد: در حوزه پژوهش امسال 15 درصد از بودجه دانشگاه به فعالیت‌های پژوهشی اختصاص داده خواهد شد که نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری خواهد داشت. آزمایشگاه‌های مرکزی دانشگاه که تحقیقات کاربردی در آن‌ها انجام می‌شود نیز افزایش خواهند داشت.

  

وی ادامه‌داد: طرح ارتباط با صنعت در دانشگاه به صورت قوی برنامه‌ریزی شده و در سال جاری به شکل جدی پیگیری خواهد شد. در هفته‌های ابتدایی سال 94 تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری دزفول امضا شد که براساس آن تمام فعالیت‌های شهرسازی شهرداری دزفول با مشاوره، پشتیبانی و هدایت دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول انجام خواهد شد.

  

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول خاطرنشان‌کرد: همچنین تفاهم‌نامه‌هایی با انجمن صنفی قند کشور را به مرحله اجرا خواهیم رساند تا این دانشگاه در بهینه‌سازی مصرف انرژی با کارخانه‌های قند همکاری کند.

  

دکترعصاری گفت: در بخش انرژی نو و زیرشاخه‌های آن از جمله انرژی خورشیدی نیز برنامه‌های توسعه‌ای داریم و به دنبال آن هستیم که استفاده از انرژی نو و پاک را در قالب تحقیقاتی در دانشگاه و نیز در زمینه تجاری‌سازی آن در سال جاری را داشته باشیم.

  

وی بیان‌کرد: از دیگر برنامه‌های دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در محور پژوهش در سال جاری برنامه‌ریزی جهت ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و تحقیقات است.

  

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با اشاره به این‌که تا پایان سال جاری خوابگاه‌های جدید با ظرفیت 600 نفر به دانشگاه اضافه خواهد شد، عنوان‌کرد: در حوزه دانشجویی با اقدامات انجام شده در مهرماه 2 بلوک خوابگاه جدید با ظرفیت 300 دانشجو و در بهمن‌ماه نیز 2 بلوک دیگر با همین تعداد دانشجو افتتاح و به دانشگاه اضافه خواهند شد.

   

دکترعصاری در مورد برنامه‌ریزی‌های فرهنگی در سال جاری گفت: از پایان سال گذشته و بنا به دستور وزارت علوم مبنی بر تشکیل کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه، اقدامات اولیه انجام شده و در سال جاری شاهد برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه خواهیم بود. همچنین با توجه به انتخابات مجلس پیش‌رو تلاش می‌شود زمینه فعالیت‌ها و فضای مناسب انتخابی در دانشگاه فراهم شود.

  

وی با اشاره به ساخت و ساز دانشکده برق و کامپیوتر اظهارکرد: این دانشکده که در میانه ساخت و ساز است با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که با بهره‌برداری از آن 5 هزار مترمربع به فضای آموزش دانشگاه صنعتی جندی شاپور افزوده می‌شود.

  

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور در مورد ارزیابی دانشگاه در سال 93 گفت: سال گذشته از نظر اعتبارات سال سختی بود اما با تمام این مشکلات سال را سپری کردیم و تلاش می‌شود این مشکلات در سال جاری حل شود. ارزیابی ما از سال‌گذشته باوجود سختی‌ها مثبت است و در این سال در بخش توسعه تحصیلاتی افزایش دو برابری رشته‌های کارشناسی را داشته‌ایم.٠٩:١٤ - چهارشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٤    /    شماره : ٧٣١    /    تعداد نمایش : ٢٣٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: