صفحه اصلی > صفحات سایت > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه شماره 3 شروع کلاسهای دانشجویان کارشناسی ورودی 1399

به نام خدا

اطلاعیه شروع کلاسهای دانشجویان کارشناسی ورودی 1399

 

با عرض سلام و آرزوی سلامتی برای پذیرفته‌شدگان جديدالورود مقطع کارشناسی‌ سال تحصيلي 1399. ضمن عرض تبریک مجدد به مناسبت قبولی در دانشگاه صنعتی جندی شاپور،بدین وسیله در خصوص نحوه و زمان شروع کلاس های درس، توجه دانشجویان محترم را به نکات ذیل جلب می نماید:

 

  1. به علت شیوع بیماری کرونا در کشور، از فروردین ماه سال جاری تمامی کلاسهای دانشگاه صنعتی جندی شاپور به صورت الکترونیکی در سامانه مدیریت آموزشی(LMS) اجرا می شود. با توجه به استمرار شیوع بیماری در کشور، به ناچار و علی رغم میل باطنی، کلاسهای دانشجویان محترم جدیدالورود نیز به صورت آموزش الکترونیک برگزار می شود. کلاسها از روز دوشنبه 19 آبان ماه 1399 مطابق با برنامه انتخاب واحد دانشجویان آغاز خواهد شد و حضور دانشجویان در کلاسهای الکترونیکی الزامی است.

 

  1. در این نیمسال دانشجویان جدیدالورود با دو سامانه سر و کار خواهند داشت:

 

الف) سامانه گلستان

این سامانه که به آدرس  http://golestan.jsu.ac.ir  در دسترس است، سامانه آموزشی دانشگاه می باشد که دانشجویان می توانند در آن واحدهای انتخاب شده، برنامه کلاسی، تاریخ امتحانات، کارنامه و ..... را مشاهده نمایند. از این سامانه برای ثبت نام جدیدالورودها، انتخاب واحد و حذف و اضافه نیمسال های آتی استفاده        می شود. درخواستهای دانشجویی همچون، درخواست گواهی اشتغال به تحصیل، در خواست مرخصی، حذف ترم و .... همگی از طریق این سامانه دریافت می شود.جهت ورود به این سامانه، شناسه کاربری همان شماره دانشجویی و گذر واژه کد ملی دانشجو است.

 

ب) سامانه مدیریت آموزشی (LMS)

   جهت برگزاری کلاسهای الکترونیکی از سامانه LMSکه به آدرس http://LMS.jsu.ac.irدر دسترس است استفاده می شود. جهت ورود به این سامانه، نام کاربری همان شماره دانشجویی و رمز ورود کد ملی دانشجو است.

 برای هر یک از درسهای دانشجو در این سامانه صفحه ای ایجاد شده است و در هر صفحه درس، اطلاعات مربوط به درس شامل جزوه، فیلمهای آموزشی، ارسال تکالیف، حضور و غیاب و فعالیتهای دیگر توسط استاد ارائه می شود.کلاسها می تواند به صورت آنلاین، آفلاین و یا ترکیبی از این دو صورت اجرا شود. در کلاس‌های آفلاین، تعدادی ویدئو در صفحه درس توسط استاد ارسال می‌شود، اما در کلاس آنلاین،  مدرس و دانشجو هم‌زمان وارد سامانه می‌شوند و می‌توانند با یکدیگر مکالمه صوتی و حتی تصویری داشته باشند.

جهت برگزاری کلاسهای آنلاین، از بستر نرم افزاری موسوم به ادوبی کانکت "Adobe Connect" استفاده   می شود که قابلیت اجرای کلاسهای تعاملی را ارائه می نماید. این نرم افزار قابلیت نصب بر روی گوشی های هوشمند (سیستم عامل اندروید) و همچنین کامپیوتر (سیستم عامل ویندوز) را داراست. دانشجویان محترم    می بایست قبل از تشکیل کلاسها این نرم افزار را از صفحه ابتدایی سامانه (http://LMS.jsu.ac.ir) دانلود کرده و بر روی کامپیوتر یا گوشی خود نصب نمایند. استاد درس، قبل از شروع کلاس درس آنلاین، لینکی را برای اتصال به کلاس را در صفحه درس قرار خواهد داد.

صفحه راهنمای استفاده از سامانه LMS  به آدرس http://jsu.ac.ir/page/LMSstudentLearning تدارک دیده شده است که راهنمایی های ارزشمندی در ارتباط با ورود به سامانه و استفاده از بخشهای مختلف آن همچون بارگذاری پاسخ تمرین ها، شرکت در آزمون و .... ارائه کرده است.

 

روابط‌عمومی دانشگاه‌صنعتی‌جندی‌شاپوردزفول

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول


١٠:٠٣ - يکشنبه ١٨ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٧٦٩    /    تعداد نمایش : ٥٤٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: