صفحه اصلی > صفحات وب سایت > اخبار دانشگاه 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور:

خسارت ۷۰ میلیارد ريالی به دانشگاه جندی شاپور دزفول در حادثه تعرض به این دانشگاه

 «محمدرضا عصاری»، (دوشنبه ۹ اردیبهشت) در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، اظهار کرد: ظرف پنج سال گذشته غبارروبی و اکتشافات بی نظیری از جندی شاپور باستان صورت گرفته و امروزه جهانیان به وجود جندی شاپور باستان به عنوان مهد علم و دانش افتخار می کنند.

 

رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول، افزود: آوازه جندی شاپور باستان که مهد علم و دانش است به گونه ای که سفیر فرانسه، جندی شاپور را مایه افتخار جهانیان به خصوص کشور عزیزمان ایران می داند.

 

وی اضافه کرد: متاسفانه خانه علم و فرهنگ و دانشگاهی که ادامه دهنده راه جندی شاپور باستان است به گونه ای مورد تجاوز خاطیان قرار گرفت که خسارات جبران ناپذیری به آموزش عالی کشور وارد شد.

 

عصاری، تصریح کرد: ۴۰ روز از آن حادثه تلخ می گذرد و ما فقط دانشگاهیان را به خویشتن داری دعوت می کنیم چرا که همگی انتظار برخورد جدی با آشوبگران را دارند‌.

 

وی در ادامه گفت: این سوال از سوی جامعه دانشگاهی وجود دارد که چرا در صورتی که دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول بارها از بحث های به وجود آمده بر سر مشخص شدن مرز دو شهرستان اعلام برائت کرده است مورد حمله آشوبگران قرار گرفت؟


وی با بیان اینکه عاملین این حادثه نباید احساس آرامش کنند تا زمانی که عاملین در آرامش قرار دارند امنیت تامین نخواهد شد، عنوان کرد: در این غائله ۷۰ میلیارد ريال خسارات به دانشگاه خسارت وارد شده است.

 

رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول تصریح کرد: علاوه بر خسارت مادی، به سه هزار دانشجوی این دانشگاه و خانواده انها نیز آسیب روحی و روانی نیز وارد شده و آنها خواستار تضمین امنیت دانشگاه هستند.

 

وی در ادامه گفت: متاسفانه به غیر از وزارت علوم هیچ مسئولی به ما کمک نکرده و ما خواستار محکومیت این اقدام قبیح از سوی کل مسئولین هستیم چرا که دانشگاه جندی شاپور دزفول متعلق به کل ایران است.


٠٥:٤٤ - چهارشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٥٥٨    /    تعداد نمایش : ٤٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: